Polska Rola Herbowa

Nova Heroldia

Zakonnicz

Blazon

W zielonej tarczy skos złoty, pomiedzy pastorałem biskupim a podwójnym krzyżem, zwany krzyżem patriarchy, tej samej barwy. Labry w barwach złoto-zielonych. Klejnot pióropusz z pawich piór w barwach naturalnych.

Genealogia

Jan Zakonnicz syn Jerzego i Heleny Zakonnicz z domu Wyrozumski urodził się w 1830 roku we Lwowie w rodzinie urzędniczej. Po praktyce w jednym z majątków ziemskich jako zarządca przenosi się do Prus, obejmując w 1867 roku pracę zarządcy majątku Działyń, własność barona Karla von Sprenger. W 1870 roku zakłada rodzinę żeniąc się z Marią Luisą Ozdowski z Witkowa. Ich jedyny syn Jan Nepomucen Zakonnicz urodzony w 1878 roku długo nie zakłada rodziny. W roku 1909 wyjeżdza do Lipska gdzie żeni się z Josephin Betscher. Jescze w tym samym roku przychodzi na świat Roman Zakonnicz. Dalszą ciągłość rodu zapewnia Hugo Zakonnicz (Zakonitsch) urodzony dnia 17.05.1952 w Lipsku , fundator herbu własnego Zakonnicz. Ze związku z Judytą Spranzel doczekał się potomka w osobie Jana Zakonnitsch kontynuatora rodu.

Legenda herbowa

Brak danych

Fundacja

Fundacji herbu własnego Zakonnicz dokonano w miesiącu listopadzie roku 2007 na wniosek Hugona Zakonnitsch. Herb ten zarejestrowano pod numerem 041107 w Pierwszej Powszechnej Otwartej Księdze Herbowej Nova Heroldia. Uprawnieni do stosowania tego znaku herbowego są: Jan Zakonnitsch oraz wszyscy potomkowie po linii męskiej.

Autor

Brak danych