Polska Rola Herbowa

Nova Heroldia

Adamski II

Blazon

Na czerwonej tarczy herbowej, wspięty jednorożec złoty, przednim lewym kopytem wsparty na rękojeści miecza złotego ułożonego w słup. Ponad nim pięć gwiazd złotych rozsianych w półkolu. Klejnot, taki sam jednorożec wspięty. Labry w barwach czerwono-złotych.

Genealogia

Ród Adamski swoje korzenie wywodzi z Prus Wschodnich. Najstarszy znany przodek to August Adamski urodzony około 1854 roku w Królewcu, urzędnik miejski. Syn jego Albert Adamski urodzony w 1884 roku poślubia około 1911 roku Albertynę Schumann, wyjeżdza do Szczecina gdzie pracował jako urzędnik w miejscowym porcie. Ze związku tego przychodzi na świat pięciu synów, w tym jedyny żyjący do dnia dzisiejszego Arnold Adamski, urodzony w 1933 w Berlinie, ojciec fundatora herbu własnego Adamski, Stanislausa Adamskiego.

Legenda herbowa

Brak danych

Fundacja

Fundacji herbu własnego Adamski dokonano na wniosek Stanislausa Adamskiego w miesiącu grudniu 2007 roku. Rejestracji w roli herbowej Pierwszej Powszechnej Otwartej Księdze Herbowej Nova Heroldia dokonano dnia 29.12.2007 roku. Uprawnieni do używania tego znaku herbowego są wszyscy bezpośredni potomkowie fundatora herbu, w tym Artur Adamski.

Autor

Brak danych