Polska Rola Herbowa

Nova Heroldia

Bracht

Blazon

W złotej tarczy, naturalna postać sokoła w locie, trzymającego w szponach czarną miskułę litery B. Labry: czarne podbite złotem. Klejnot: ręka zbrojna trzymająca w dłoni młode, zielone drzewko dębu z korzeniami.

Genealogia

Brak danych

Legenda herbowa

Brak danych

Fundacja

Rejestracji tego znaku herbowego, dokonano Roku Pańskiego 2022 dla rodziny Bracht wywodzących korzenie przodków z miejscowości Vorhalle bei Hagen. Intencją fundatorki jest próba przyczynienia się do wzmocnienia więzi w rodzinie oraz kultywowania jej tradycji. Znak ten ma pozostać symbolem tożsamości dla współczesnych i przyszłych pokoleń. Uprawnionymi do używania tego znaku herbowego są: wszyscy bezpośredni potomkowie dziadka fundatorki, Zygfryda Brachta, męscy i żęńscy, tak długo jak stosować będą nazwisko Bracht.

Niniejszym potwierdzamy, że herb własny rodziny Bracht, został zarejestrowany pod numerem 250722 w Polskiej Roli Herbowej Nova Heroldia z Jeleniej Góry,

Za wiarygodność genealogiczną i heraldyczną po dokonaniu konsultacji i sprawdzeniu dostarczonych dokumentów potwierdza komisja heraldyczna.

Jelenia Góra, 30 lipca 2022 roku.

Autor

Brak danych