Polska Rola Herbowa

Nova Heroldia

Zastrzeżenia

Większość materiałów opublikowanych w tej witrynie, tekstów i grafik, jest objęte prawami autorskimi osobistymi i majątkowymi w rozumieniu polskiego prawa autorskiego (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83 „Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych”).

Prawa autorskie do tych materiałów przysługują Polskiej Wspólnocie Heraldycznej Nova Heroldia, bądź jej członkom i jedynie za ich zgodą mogą być kopiowane i rozpowszechniane. W wyjątkowej sytuacji zezwala się na korzystanie z tych materiałów, poprzez zamieszczenie informacji o autorze lub żródle z którego korzystano.

Ponadto herby osób fizycznych i prawnych zamieszczone w tej witrynie stanowią własność i dobro osobiste ich Właścicieli, stąd podlegają dodatkowo ochronie prawnej jak wszelkie inne dobra osobiste i nie mogą być bez zgody ich Właścicieli kopiowane i rozpowszechniane.

W kilku przypadkach (ilustracje w artykule „Herb mieszczański”, „Blazon” w Herbarzu książkowym) umieściliśmy ilustracje pobrane ze strony Wikimedia Commons, umieszczone tam na zasadach GFDL (GNU Free Documentation License) i jako takie nie podlegające zwyczajnym prawom autorskim. Za wykorzystane materiały serdecznie dziękujemy Fundacji Wikimedia!

Wizerunki herbów w dziale „Słownik – przykłady blazony”, oraz niektóre inne w dziale „Słownik” umieściliśmy za przyzwoleniem Pana Manfreda Dreiss właściciela wydawnictwa Verlag Degener & Co Am Brühl 9 D-91610 Insingen. Za wykorzystane materiały serdecznie dziękujemy Panu Manfredowi Dreiss i Wydawnictwu Verlag Degener!

Zainteresowanych kopiowaniem tekstów lub grafik z naszej witryny prosimy o kontakt: info@novaheraldia.net

Ostatnia aktualizacja 12 sierpień 2022 roku.