Polska Rola Herbowa

Nova Heroldia

Jamrozik

Blazon

Tarcza dzielona w krzyż, w barwach zmiennych czerwono-niebieskich. W 1, złoty klucz, piórem do góry, w prawo. W 2, wspięty srebrny lew, o dwóch splecionych ogonach, w złotej koronie. W 3, podkowa srebrna barkiem ku górze, zaćwieczonymi dwoma złotymi krzyżami na hacelach, u góry krzyż kawalerski złożony, takiej samej barwy. W 4 gałązka złota, winorośli z trzema lisćmi, złożona z lewa w skos. Labry: prawe, czerwone podbite złotem, lewe, niebieskie podbite srebrem. Klejnot: z nałęczki w barwach zmiennych czerwono niebieskich, wyrasta przed niebieskim orłem w złotej koronie, o złotym dziobie i czerwonym języku, pięć złotych kłosów przenicy z źdźbłami,w wachlarz.

Genealogia

Brak danych

Legenda herbowa

Brak danych

Fundacja

Rejestracja tego znaku herbowego, dokonano Roku Pańskiego 2022 dla rodziny Jamrozików wywodzących swoje korzenie z miejscowości Zawada w Województwie Śląskim. Intencją fundatora jest próba przyczynienia się do wzmocnienia więzi w rodzinie oraz kultywowania jej tradycji. Znak ten ma pozostać symbolem tożsamości dla współczesnych i przyszłych pokoleń.

Uprawniony do używania tego znaku herbowego jest: fundator i wszyscy jego bezpośredni potomkowie, tak długo jak stosować będą nazwisko Jamrozik

Niniejszym potwierdzamy, że herb własny rodziny Jamrozik, został zarejestrowany pod numerem 200722 w Polskiej Roli Herbowej Nova Heroldia z Jeleniej Góry.

Za wiarygodność genealogiczną i heraldyczną po dokonaniu konsultacji i sprawdzeniu dostarczonych dokumentów potwierdza komisja heraldyczna.

Jelenia Góra, 18 lipca 2022 roku

Autor

Brak danych