Polska Rola Herbowa

Nova Heroldia

Gliaudelis

Blazon

Na zielonej tarczy, siedem złotych orzechów laskowych, szypułkami w dół, rzędem (2, 3, 2). Klejnot – z nałęczki w barwach zielono-złotych, wyrastają dwie zielone gałęzie leszczyny, skrzyżowane u dołu, w przeciwnych kierunkach ułożone, u góry zbliżające się do siebie. Na nich, osiem orzechów. po cztery na gałęzi. potrójne od wewnatrz ( prawe wyżej, lewe niżej). Pojedyncze, od zewnątrz, prawa doł, lewa góra. Labry – zielone, podbite złotem.

Genealogia

Brak danych

Legenda herbowa

Siedem złotych orzechów w zielonym polu. Według rodzinnego przekazu, liczba siedem symbolizuje szczęście. Zielona barwa: raj, piękno natury, odrodzenie i odnowienie. Złota barwa: symbolizuje Ozyrysa, reprezentuje: słońce, światło, mądrość, dojrzałość. Skorupa orzecha z jądrem symbolizuje płodność. W tradycji rodzinnej garść orzechów jest przekazywana młodym na weselu, jako symbol płodności, jędrności i twardości. Czasami mówi się, ze człowiek jest „twardym jak orzech”. Jądro w twardej skorupce symbolizuje również bezpieczeństwo, ukrytą autonomie ducha, duszy.

Fundacja

Rola Herbowa Nova Heroldia mieszcząca się w mieście Jelenia Góra w Województwie Dolnośląskim, Polska, potwierdza tymże certyfikatem rejestracyjnym o numerze 150219, rejestrację herbu mieszczańskiego rodziny Gliaudelis. Herb został ujęty w rejestrze roli herbowej Nova Heroldia w dniu 20 lutego Roku Pańskiego 2019. Wnioskujący Steponas Strazdas pochodzący z Litwy. Dokumety potwierdzające fundację i rejestrację herbu Gliaudelis, w postaci kopii certyfikatów rejestracji w Lietuvos Genealogijos ir Heraldikos Draugija oraz Rosyjskiego Stowarzyszenia Zjednoczenie Odrodzenia Tradycji Rodowej. Союз Возрождения Родословных Традиций, jak też Česká genealogická a heraldická společnost v Praz.

Autor

Autorem projektu herbu jest Arvydas Kazdailis.