Polska Rola Herbowa

Nova Heroldia

Drozdowski

Blazon

Tarcza dzielona w krzyż, w barwach srebrno-czerwonych. W 1 i 4, czerwony fluery krzyż, w 2 i 3 srebrna litera Psi. Klejnot: na srebrno-czerwonej nałęczce, postać anioła na wprost, w srebrnych szatach i srebrnych włosach z głową zwróconą w prawo, dmącego w złotą trąbkę. Labry: czerwone, podbite srebrem. Na wstędze u dołu sentencja łacińska, vita es speculum.

Genealogia

Brak danych

Legenda herbowa

Brak danych

Fundacja

Rejestracja poniżej opisanego znaku herbowego dokonano na wniosek Szanownego Pana Piotra Stefana Drozdowskiego, pochodzącego z Zubrzycy Górnej, gmina Jabłonka, powiat nowotarski, województwo małopolskie.

Intencją fundatora jest próba przyczynienia się do wzmocnienia więzi w rodzinie oraz kultywowania jej tradycji. Znak ten ma pozostać symbolem tożsamości dla współczesnych i przyszłych pokoleń. Uprawnionymi do używania tego znaku herbowego są: żona, wszyscy bezpośredni potomkowie fundatora, męscy i żeńscy, tak długo jak stosować będą nazwisko Drozdowski.

Niniejszym potwierdzamy, że herb własny rodziny Drozdowskich, został zarejestrowany pod numerem 090423 w Polskiej Roli Herbowej Nova Heroldia z Jeleniej Góry,

Za wiarygodność genealogiczną i heraldyczną po dokonaniu konsultacji i sprawdzeniu dostarczonych dokumentów potwierdza komisja heraldyczna.

Jelenia Góra, 12 kwietnia 2023 roku.

Autor

Brak danych