Polska Rola Herbowa

Nova Heroldia

Małysz

Blazon

Na czerwonym, stylizowane srebrne narty, ułożone w literę V, wsparte na srebrnym progu złozonym w obszarze podstawy, pomiedzy którymi, z tyłu, srebrny orzeł w złotej koronie i takiej samej barwy nogach. Klejnot: ze złotej, ozdobnej korony, wyrasta srebrny wieniec laurowy. Labry: czerwone podbite srebrem.

Genealogia

Najstarszymi podanymi przodkami rodu Małysz są Jerzy i Zuzanna Małyszowie. Ich syn Jan Małysz w roku 1974 zawarł związek małżeński z Ewą Małysz z domu Szturc, której rodzice to Helena i Andrzej Szturcowie. Ze związku tego przychodzi na świat dwoje dzieci a mianowicie: Iwona urodzona w 1975 roku oraz Adam urodzony 03 grudnia 1977 roku. Już jako małe dziecko Adam pod okiem ojca wykonał w zimie 1983 roku pierwszy skok narciarski. W 1992 roku skończył Szkołę Podstawową w Wiśle Głębcach. Trzy lata później zakończył edukację w Zasadniczej Szkole Zawodowej w Ustroniu zdobywając specjalizację, blacharz-dekarz. Rok 1997 jest przełomowym w jego życiu. Dnia 16 czerwca żeni się z Izabelą Polok. Ślub odbył się w ewangelickim kościele pod wezwaniem św. Piotra i Pawła w Wiśle. Dnia 31 października tego samego roku urodziła się ich córka Karolina. W bogatej karierze sportowej Adama Małysza należy wymienić takie osiągnięcia jak: medalista olimpijski, czterokrotny indywidualny mistrz świata, czterokrotny zdobywca Pucharu Świata, triumfator Turnieju Czterech Skoczni, trzykrotny zwycięzca Turnieju Nordyckiego, zdobywca Pucharu KOP ( tzw. Mała Kryształowa Kula) siedemnastokrotny mistrz Polski, od 2001 roku rekordzista Polski w długości skoku narciarskiego. Czterokrotnie uznany w dorocznym plebiscycie Przeglądu Sportowego za najlepszego sportowca Polski. Kawaler Krzyża Oficerskiego oraz Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski.

Legenda herbowa

Brak danych

Fundacja

Niniejszym ogłaszamy wszem i wobec że herb rodziny Małysz został zarejestrowany pod numerem 031207 i podany do publicznej wiadomości poprzez publikację w roli herbowej Pierwszej Powszechnej Otwartej Księdze Herbowej Nova Heroldia. Herb ten będący w posiadaniu rodziny Małysz został udokumentowany wywodem genealogicznym w prostej linii od najstarszego podanego przodka, Jerzego Małysza. Do używania tego znaku herbowego uprawnieni są wszyscy bezpośredni potomkowie wywodzący się od fundatora herbu Adama Małysza.

Autor

Brak danych