Polska Rola Herbowa

Nova Heroldia

Łabuda

Blazon

Na czerwonej tarczy, z prawej, ostrzew w słup, na którym złoty krzyż zaćwieczony. Z lewej, gałązka winna w słup, z zielonym liściem z u góry z lewej, i niebieską kiścią winogrona z prawej u dołu.Klejnot: Ostrzew w słup, z zaćwieczony złotym krzyżem. Labry: czerwone, podbite złotem.

Genealogia

Brak danych

Legenda herbowa

Ostrzew z zaćwieczonym krzyżem kawalerskim zaczerpnięta jest z herbu szlacheckiego Nieczuja, ponieważ rodzina Łabuda spokrewniona jest z rodziną Stefańskich herbu Nieczuja. Gałązka winnej latorośli symbolizuje rodzinną plantację winorośli.

Fundacja

Niniejszym ogłaszamy wszem wobec i każdemu z osobna, że Szanowny Pan Piotr Łabuda z Dąbrówki Szczepanowskiej dokonał fundacji znaku herbowego rodziny Łabudów rejestrując go w roli herbowej Nova Heroldia z Jeleniej Góry, województwo dolnośląskie, pod numerem 281220.

Uprawnionym do używania tego znaku herbowego jest Fundator i jego rodzina o nazwisku Łabuda oraz ich potomkowie w linii męskiej i żeńskiej, pochodzacy od najdalej znanego przodka, pod warunkiem zachowania nazwiska rodziny.

Autor

Koncepcja - Piotr Łabuda, wykonanie - Kamil Wójcikowski.