Polska Rola Herbowa

Nova Heroldia

Blaska

Blazon

Na niebieskiej tarczy, dwie zapalone świece barwy naturalnej o złotym płomieniu, skosem w krzyż. Klejnot. Na zawoju w barwach niebiesko-złotych, dwa niebieskie orle skrzydła, pomiędzy którymi złota laska Eskulapa. Labry w barwach niebiesko-złotych. Na wstędze pod tarczą umieszczono dewizę: Veritas Lumine Vitae.

Genealogia

Najstarsze informacje dotyczące rodu Blaska, odnoszą się do Conrada Blasche, mieszkającego w Kassel w Niemczech w 1380 roku. Pierwszym odnalezionym przodkiem w linii prostej od fundatora, jest niejaki Franz Blaska – rolnik, urodzony w Gliwicach- Szobiszowicach w II połowie XIX wieku, żonaty z Marią Lucią, ich bezpośrednim potomkiem jest Wilhelm Blaska urodzony w Gliwicach w 1889 roku, kolejarz zamieszkały w Świętochłowicach, który poślubia 11.XI.1918 roku Franciszkę Grzbiela urodzoną w Wójtowej Wsi w 1892r. Doczekali się dwóch synów: Ludwika i Wiktora oraz córki Agnieszki. Kontynuatorem gałęzi rodu fundatora jest Wiktor urodzony w 1926 roku w Świętochłowicach, ożeniony z Maria Górny, urodzoną w 1926 r. Wspólnie wydają na świat Adama Floriana ur.1961 r. lekarza – fundatora herbu własnego Blaska. Linia rodowa zostaje kontynuowana w osobie jedynego syna Krzysztofa Adama ur. w 1991 r.

Legenda herbowa

Brak danych

Fundacja

Niniejszym potwierdza się fundację i rejestrację herbu własnego rodziny Blaska dokonanej na wniosek Pana Krzysztofa Adama Blaska. Intencją fundatora jest próba przyczynienia się do wzmocnienia więzi rodzinnych oraz kultywowania tradycji rodzinnej. Działo się to dnia 08 marca Roku Pańskiego 2012 w mieście Jeleniej Górze. Niniejszym ogłaszamy wszem i wobec że herb własny rodziny Blaska, został zarejestrowany pod numerem 080312 i podany do publicznej wiadomości poprzez naniesienie w roli herbowej Nova Heroldia.

Autor

Brak danych