Polska Rola Herbowa

Nova Heroldia

Biskup

Blazon

Na tarczy herbowej dzielonej w krzyż, w barwach na przemian niebiesko-złotych, 1 i 4 po jednej złotej kuli, w 2 serce czerwone, w 3 mitra biskupia. Klejnot, zbrojna ręka trzymająca pastorał biskupi ułożony w pas. Labry w barwach niebiesko-złotych.

Genealogia

Najstarszy znany przodek to Stanisław Biskup urodzony w grudniu 1839 roku w Krakowie. Kontynuatorem tej linii rodu jest Ambroży Biskup urodzony w 1867 roku rusznikarz krakowski. Jego syn Józef urodzony w roku 1885 wstępuje do legionów Piłsudskiego. W 1923 roku wyjeżdza do Francji gdzie zakłada rodzinę. Ze związku z Marią Teresą Plubar doczekał się dwóch synów. A mianowiecie Armanda i Piera. Armand Biskup ginie w czasie II wojny światowej. Pier Biskup zakłada rodzinę żeniąc się w 1949 roku z Anna Maria Lysowsky. Ze związku tego przychodzi na świat Piotr Stanisław Biskup fundator tego herbu.

Legenda herbowa

Brak danych

Fundacja

Niniejszym ogłaszamy wszem i wobec że herb rodziny Biskup został zarejestrowany pod numerem 30908 i podany do publicznej wiadomości poprzez publikację w Pierwszej Powszechnej Otwartej Księdze Herbowej Nova Heroldia. Herb ten będący w posiadaniu rodziny Biskup został udokumentowany wywodem genealogicznym w prostej linii od najstarszego podanego przodka, Stanisława Biskupa. Do używania tego znaku herbowego uprawnieni są wszyscy bezpośredni potomkowie po linii męskiej wywodzący się fundatora herbu Piotra Stanisława Biskupa jak też po linii żeńskiej jeśli zostanie zachowane nazwisko Biskup.

Autor

Brak danych